ویژگی‌های محتوای سئوشده

محتوای سئوشده چگونه است؟

در این مقاله یک راهنمای ایجاد محتوا براساس اصول SEO آورده شده است. اگر در دنیای بازاریابی جستجو تازه وارد هستید، ممکن است اصطلاح محتوای SEO و محتوای سئوشده را در جلسات بازاریابی شنیده باشید.اگر می‌خواهید نحوه ایجاد محتوا با رتبه بالا را بیاموزید، ادامه مباحث را مطالعه کنید.

محتوای سئو چیست؟برای درک منظور بازاریابان از محتوای SEO، تجزیه این عبارت به اجزای تشکیل دهنده آن مفید است:

منظور از “SEO” به بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا فرایند بهینه‌سازی وب سایت اشاره دارد تا افراد بتوانند به راحتی آن را از طریق موتورهای جستجو مانند Google پیدا کنند. منظور ما از محتوا، هرگونه اطلاعاتی است که در وب وجود دارد و می‌تواند در وب استفاده شود (در مورد انواع مختلف محتوا این تعریف وجود دارد).

بنابراین، با کنار هم قرار دادن این دو مفهوم، به این شکل تعریف می‌شود که محتوای SEO عبارت است از هر محتوایی که با هدف جذب ترافیک موتورهای جستجو ایجاد شده است.

سئوی محتوا به ایجاد محتوا اشاره می‌کند که به صفحات وب شما کمک می‌کند تا در موتورهای جستجو رتبه بالایی داشته باشند. این موضوع شامل همه موارد برای نوشتن و ساختار محتوا در وب سایت شما است. برای تولید محتوا که رتبه وب سایت شما را بالا می‌برد، باید سه عنصر اصلی را در نظر بگیرید: استراتژی کلمات کلیدی، ساختار سایت و کپی نویسی.

سئو محتوا از آن جهت اهمیت دارد که موتورهای جستجو مانند گوگل وب سایت شما را می‌خوانند، بنابراین کلماتی که در سایت خود استفاده می‌کنید تعیین می‌کند که آیا سایت شما در صفحات نتایج خود قرار می‌گیرد یا خیر. البته وب سایت شما باید به خوبی طراحی شده و دارای رابط کاربری عالی باشد و کلیه موارد فنی که باعث رتبه سایت شما در Google می‌شود نیز باید تحت پوشش قرار گیرد. اما بدون محتوای با کیفیت، سایت شما در موتورهای جستجو شانس چندانی ندارد.

در این قسمت یک راهنمای فوق‌العاده سریع در مورد آنچه برای سئو محتوای وب خود باید انجام دهید، آورده شده است:

 

تحقیقات کلمات کلیدی

 

کلمات کلیدی محتوا چیست؟ تحقیقات کلمات کلیدی اساسا مراحلی است که شما برای ایجاد یک لیست گسترده از کلمات کلیدی که می‌خواهید برای آنها سایت خود را رتبه‌بندی کنید، انجام می‌دهید. هر استراتژی سئوی محتوا باید با تحقیق در مورد کلمات کلیدی آغاز شود، زیرا اگر می‌خواهید ترافیک و بازدید بیشتری ایجاد کنید، باید بدانید که مخاطبان شما در جستجوی چه چیزی هستند. تحقیقات کلمات کلیدی به شما کمک می‌کند تا اصطلاحاتی را که باید برای آنها رتبه‌بندی کنید، کشف و انتخاب کنید.

تحقیقات کلمات کلیدی دارای چهار مرحله است:

ابتدا ماموریت کسب و کار خود را بنویسید.

در مرحله بعد، لیستی از کلمات کلیدی که می‌خواهید برای آنها در نتایج جستجو نمایش داده شوید، تهیه کنید.

سپس، به هدف جستجو نگاه کنید.

در نهایت، شما محتوایی برای همه این کلمات کلیدی مهم ایجاد می‌کنید.

اگر تحقیقات کلمات کلیدی خود را به درستی انجام می‌دهید، باید مروری واضح از اصطلاحاتی که افراد استفاده می‌کنند و اصطلاحاتی که می‌خواهید صفحات سایت شما برای آنها یافت شود، داشته باشید. این لیست نمای کلی به عنوان راهنمای نوشتن محتوا در وب سایت شما عمل می‌کند.

 

تاثیر تحقیقات کلمات کلیدی بر محتوای سئوشده

بهینه‌سازی کلمات کلیدی

 

بدانید کجا و چگونه از کلمات کلیدی در محتوای خود برای بالا رفتن در نتایج جستجو استفاده کنید.

چرا تحقیقات کلمات کلیدی برای محتوای SEO بسیار مهم است؟ تحقیقات مناسب کلمات کلیدی مشخص می‌کند که مخاطبان شما از کدام عبارت جستجو استفاده می‌کنند. در نتیجه این موضوع بسیار مهم است. به عنوان مثال اگر مرتبا با مشتریانی روبرو می‌شوید که هنگام صحبت در مورد محصولات خود از کلمات خاصی استفاده می‌کنید، در حالی که مشتریان از کلمات کاملا متفاوتی استفاده می‌کنند، محتوا کاملا هدر رفته است.

نوشتن و بهینه‌سازی محتوای سئوشده برای کلماتی که افراد استفاده نمی‌کنند، منطقی نیست. انجام تحقیقات مناسب کلمات کلیدی اطمینان می‌دهد که شما از کلمات مشابه مخاطبان مورد نظر خود استفاده می‌کنید.

در نتیجه اگر می‌خواهید از طریق جستجوی افراد و بودن در نتایج بالاتر ترافیک ایجاد کنید، بهتر است قبل از شروع به نوشتن، تحقیقات کلمات کلیدی را انجام دهید. به این ترتیب، شما خواهید توانست که بر کلمات کلیدی که مقدار مشخصی از حجم جستجو برای آنها وجود دارد تمرکز کنید. به عبارت دیگر، در مورد موضوعاتی بنویسید که افراد در حال حاضر در مورد آنها و براساس آن کلمات جستجو می‌کنند.

 

بهینه‌سازی کلمات کلیدی

سازماندهی محتوا

 

محتوای سایت شما باید به شیوه‌ای منطقی سازماندهی شود. این موضوع نه تنها برای SEO مفید است، بلکه به بازدیدکنندگان سایت شما نیز کمک می‌کند تا سایر مطالب مرتبط را به راحتی پیدا کنند. (همنطور که می‌دانید هر چه مدت بیشتری در سایت شما بمانند، بهتر است.)

 

سازماندهی محتوا در محتوای سئوشده

ارتقاء محتوا

 

با به اشتراک‌گذاری مطالب جدید در شبکه‌های اجتماعی و ایجاد پیوندها به محتوای خود (داخلی و خارجی)، دید محتوای جدیدی را که ایجاد می‌کنید را افزایش دهید.

مهم است که به خاطر داشته باشید که اگر ترافیک موتورهای جستجو تنها هدف شما باشد، احتمالا نتایج شما آسیب خواهد دید. به منظور جلب رضایت موتورهای جستجو (که به مرور زمان رتبه‌های بالایی را به شما پاداش می‌دهند) و مشتریان احتمالی و بازدیدکنندگان زیادی را به همراه دارد، باید ارزش خود را فراتر از بهینه‌سازی موتور جستجو ارائه دهید.

به عبارت دیگر، محتوای کم‌ارزش تولید نکنید که تنها در سطوح بالا رتبه‌بندی و کلیک شود، اما هیچ ارزش کافی برای افراد جسنجو کننده ارائه نمی‌دهد. سایت‌هایی که محتوای کم ارزش را ایجاد می‌کنند در معرض خطر جریمه شدن توسط Google هستند. همچنین نرخ بازدید و نرخ تبدیل پایینی دارند.

 

ارتقاء محتوا

محتوای SEO می‌تواند شامل هر یک از موارد زیر باشد:

 

۱. صفحات محصول:

 

این موارد الزامات مهم و اساسی هر سایت تجارت الکترونیکی و فروشگاه‌های آنلاین و خرده فروشی است. یک صفحه محصول خوب می‌تواند هم به عنوان محتوای SEO و هم به عنوان صفحه تبلیغات  PPC عمل کند.

 

۲. پست‌های وبلاگ:

 

وبلاگ یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای ایجاد یک جریان منظم از محتوای موثر SEO است. به طور کلی، پست‌های وبلاگ بیشتر از صفحات محصول جذاب هستند و احتمال جذب پیوند بیشتر دارند، بنابراین می‌توانند راهی عالی برای ایجاد تبلیغات موثر برای سایت شما باشند. (به خاطر داشته باشید که وبلاگها بسیار انعطاف‌پذیر هستند و می‌توانید از آنها برای میزبانی هر یک از انواع محتوای زیر در این لیست استفاده کنید.)

 

۳. مقالات:

 

به مقاله خبری، مصاحبه یا یک بخش مهم فکر کنید. این نوع محتوا، یک حالت اصلی برای محتوا به حساب می‌آید که در اکثر وب سایت‌های روزنامه‌ای یا مجله‌ای پیدا می‌کنید. در نتیجه محتوای سئوشده در این سایت‌ها از اهمیت و تاثیر زیادی دارند.

۴. راهنماها:

 

راهنما یک نوع محتوا طولانی‌تری است که نحوه انجام کاری را با جزئیات توضیح می‌دهد. (راهنماها اغلب در چندین صفحه وب تجزیه می‌شوند، اگرچه این محتوا بهترین عملی است که به کاربران اجازه می‌دهد در صورت تمایل، مطالب طولانی را بصورت یک صفحه مشاهده کنند.) می‌توانید یک راهنمای کامل در وب سایت خود ایجاد و ارسال کنید، یا می‌توانید خلاصه یا گزیده‌ای را ارسال کنید.

 

۵. ویدئوها:

 

به طور کلی تعداد کمتری فیلم در وب نسبت به صفحات متنی وجود دارد. در نتیجه، می‌توان با ایجاد یک فیلم به جای مقاله، رتبه‌بندی برای یک کلمه کلیدی را در صفحه اول آسان‌تر کرد. بسته به نوع سایت یا کسب و کار شما، ویدئوها می‌توانند راهی عالی برای جذب و نگه داشتن مخاطب باشند.

ایجاد آموزش‌های تصویری و نحوه استفاده از محصولات خود را در نظر بگیرید. یا فرآیندی را که مربوط به کسب و کار شما است را ایجاد کنید. برای مثال، یک معمار می‌تواند ویدیویی تهیه کند که نحوه کار خود را نشان می‌دهد. (نکته‌ای در مورد SEO این است که ممکن است متنی برای ویدئوی خود در نظر بگیرید. (در ادامه نکاتی برای بهینه‌سازی ویدئوها آورده شده است.)

 

۶. اینفوگرافیک:

 

اینفوگرافیک یا تصاویر با اندازه بزرگ که حاوی داده‌های زیادی (اغلب به صورت نمودار) در یک موضوع واحد هستند، می‌توانند تعداد زیادی از صفحات و پیوندها را جمع‌بندی کنند. با این حال، از آنجا که بسیاری از محتواها در تصویر ایجاد شده است و بنابراین به عنوان متن توسط موتورهای جستجو قابل خواندن نیست، مهم است که بقیه صفحه را با دقت بهینه‌سازی کنید. برای شروع می‌توانید از یکی از پنج قالب اینفوگرافیک استفاده کنید.

 

تاثیر اینفوگرافیک بر محتوای سئوشده

 

۷. نمایش اسلاید:

 

نمایش اسلاید راهی برای نمایش مجموعه‌ای از تصاویر مرتبط است. گاهی اوقات تصاویر مهمتر از متن هستند. مثلا کاربران بخواهند لباس بازیگران را در مراسم اسکار ببینند. در نتیجه SEO عنوان، نام فایلهای تصویری و غیره مهم است زیرا خواندن این اطلاعات برای تصاویر توسط موتورهای جستجو ممکن است اما خود تصاویر را نمی‌توانند شناسایی کنند.

 

تاثیر نمایش اسلاید بر محتوای سئو شده

۸. واژه نامه‌ها:

 

افراد زیادی وجود دارند که از گوگل برای جستجوی اصطلاحات استفاده می‌کنند تا از فرهنگ لغت. اگر در یک صنعت تخصصی کار می‌کنید، یک واژه نامه‌ای که به درستی و خیلی خوب ساخته شده باشد، می‌تواند راه خوبی برای جذب تعداد زیادی از ترافیک و بازدید جستجو باشد. این لغت نامه از اصطلاحات آشپزی، اصطلاحات پزشکی، اصطلاحات مد، اصطلاحات معماری گرفته تا دیگر اصطلاحات مهم در صنایع خاص، می‌تواند مفید باشد.

 

۹. فهرستها:

 

فهرست‌ها، یک راهنما طبقه‌بندی‌شده مفیدی از مطالب در خصوص یک موضوع معین و محتوای سئوشده هستند. به عنوان مثال، یک وبلاگ عطر ممکن است فهرست مکان‌های خرید عطر، از فروشگاه‌های بزرگ تا مغازه‌های عادی عطر فروشی در سراسر کشور را ایجاد می‌کند.

 

استراتژی ایجاد محتوای SEO چیست؟

 

در این بخش به نحوه تدوین استراتژی محتوای SEO، خواهیم پرداخت. به این صورت که اگر شما به طور تصادفی محتوا تولید کرده‌اید و امیدوار هستید و دعا می‌کنید که برخی از آنها در نهایت رتبه‌بندی شود، زمان آن فرا رسیده است که این شیوه را فراموش کنید و متعهد به استراتژی محتوای SEO برای وب سایت خود باشید.

 

در ادامه چهار مرحله برای تعریف و اصلاح استراتژی محتوای SEO وجود دارد:

 

۱. اهداف خود را مشخص کنید

 

ابتدا اهداف خود را به عنوان یک وب سایت یا تجارت خاص تعیین کنید. آیا به دنبال افزایش فروش از طریق وب سایت خود هستید؟ آیا از طریق تبلیغات از سایت خود، درآمد کسب می‌کنید و بنابراین فقط می‌خواهید بازدیدکنندگان را افزایش دهید؟ در نهایت این اهداف شما هستند که تعیین می‌کند باید بر چه نوع محتواهایی تمرکز کنید.

اگر در درجه اول سعی در فروش محصولات دارید، تمرکز اصلی شما باید صفحات جذاب و آموزنده محصول باشد که هم برای جستجو و هم برای بازدید بالا بهینه شده‌اند. تمرکز ثانویه شما می‌تواند محتوای مفید وبلاگ باشد که خصوصیات و نحوه استفاده از محصولات شما را نشان می‌دهد، و به آن صفحات در موارد مربوطه پیوند ایجاد کرده باشید.

اگر سایت شما از یک مدل تبلیغاتی استفاده می‌کند و هدف آن جذب خوانندگان جدید از طریق جستجو است، باید بر محتوای غنی (مانند مقالات غنی یا منابع ویدئویی آموزنده، سرگرم‌کننده یا هر دو) با دقت تمرکز کنید. به این صورت که بازدیدکنندگان را در سایت شما بیشتر نگه ‌دارد یا آنها را تشویق به بازگشت می‌کند.

 

اهداف خود را مشخص کنید

۲. مخاطبان خود را در نظر بگیرید

 

مخاطبان خود را بشناسید. در این جهت نظرسنجی‌ها و نرم‌افزار تجزیه و تحلیل شما می‌تواند به شما کمک کند تا تصویر بهتری از بازدیدکننده یا مشتری خود دریافت کنید. توسعه شخصیت‌های بازاریابی یا شخصیت‌هایی که نشان‌دهنده بازدیدکنندگان و مشتریان ایده‌آل سایت شما هستند را در نظر بگیرید. سپس به این فکر کنید که آن اشخاص به دنبال چه نوع محتوایی هستند.

 

مفهوم شخصیت خریدار چیست؟

 

به عنوان مثال، اگر از یک وب سایت B2B استفاده می‌کنید که مدیران سطح C را هدف قرار می‌دهد، ممکن است بخواهید لیستی از اسامی آنان ایجاد کنید که بتوانید بعدا از آنها استفاده نمایید.

همچنین اگر کسب و کار شما نوجوانان و جوانان را هدف قرار می‌دهد، ممکن است بخواهید بر روی به روزرسانی‌های مکرر با متن کمتر و تصاویر و فیلم بیشتر تمرکز کنید. همچنین باید مطمئن شوید که سایت شما برای استفاده از تلفن همراه بهینه شده است.

۳. یک تقویم برنامه‌ریزی شده و مناسب، ایجاد کنید.

 

هنگامی‌که ایده‌ای درباره اینکه چه افرادی را هدف قرار می‌دهید و دلایل کافی و واضح از این که چرا آنها را انتخاب کرده‌‌اید، دارید، می‌توانید شروع به تهیه یک تقویم به اصطلاح سرمقاله کنید. تقویم سرمقاله برنامه‌ای است که تعیین می‌کند چه زمانی محتوای جدیدی را منتشر کنید و چه نوع محتوایی باشد. این تقویم و برنامه‌ریزی درست، به شما کمک می‌کند تا به یک برنامه منظم پایبند باشید (ایجاد یک محتوای جدید به طور منظم در صورت داشتن یک وبلاگ و سایت، بسیار مهم است) و همچنین شما را از تلاش برای یافتن موضوعی برای محتوای جدید در زمان کوتاه و عجله‌ای جلوگیری می‌کند.

 

چند نکته برای ایجاد و رعایت تقویم سرمقاله:

 

۱. در این جهت خواهید توانست از Outlook (یا تقویم Google) استفاده کنید.

تقویم سرمقاله را با کل تیم بازاریابی خود به اشتراک بگذارید. یادآوری‌هایی را برای نویسندگان تنظیم کنید تا هنگام فرا رسیدن مهلت تولید محتوای سئوشده، اعلانی دریافت کنند.

۲. ایجاد ویژگی‌های مداوم را در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، یک وبلاگ غذایی ممکن است هر دوشنبه دستور غذای بدون گوشت را انجام دهد. بسیاری از وبلاگها هفته‌ای یکبار یک جمع‌بندی ارائه می‌دهند. برای هر ویژگی در حال انجام، یک صفحه دسته‌بندی ایجاد کنید، تا بازدیدکنندگان بتوانند همه دستورالعمل‌های دوشنبه شما را پیدا کنند یا مطالب گردآوری‌شده را در یک مکان پیوند دهند.

هنگام تولید انواع پیچیده تر محتوا، مانند فیلم‌ها و اینفوگرافیک، زمان کافی برای ایجاد آنها اختصاص دهید. به این دلیل که اغلب به چندین دور ویرایش برای کامل شدن و تکمیل نهایی نیاز دارند و برای بهینه‌سازی برای جستجو پیچیده‌تر هستند.

 

ایجاد ویژگی‌های مداوم را در نظر بگیرید

۳. برنامه‌ریزی‌های زیادی را از قبل انجام ندهید.

 

تقویم‌ها اغلب به دلیل تغییر در اهداف بازاریابی، به عنوان مثال بودجه یا کارکنانی که بعد از یک یا دو ماه از تیم خارج می‌شوند. بنابراین سعی نکنید برنامه‌ای برای یک سال آینده برنامه‌ریزی کنید و خطر بیهوده بودن برنامه را داشته باشید. البته زمان و تلاش زیادی را از دست خواهید داد.

 

برنامه‌ریزی‌های زیادی را از قبل انجام ندهید

۴. تجزیه و تحلیل و ارزیابی مجدد

 

در نهایت، در صدد تجزیه و تحلیل سایت خود باشید. به طور مرتب محتوای SEO خود را تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید چه چیزی درست کار می‌کند و چه چیزی مناسب نیست. معیارهای خوب موفقیت و مشارکت شامل نمایش صفحات، پیوندها، نظرات (در پست‌های وبلاگ و برخی از انواع دیگر محتوا)، اشتراک‌گذاری اجتماعی (لایک فیس بوک، توییت‌ها و غیره) و نرخ تبدیل است. تجزیه و تحلیل شما باید دو هدف داشته باشد:

 

۱. موفقیت‌های خود را مطالعه کنید تا بتوانید آن استراتژی‌ها را تکرار کنید.

 

به دنبال الگوها باشید. آیا مخاطبان شما عاشق فیلم‌های تولیدی هستند؟ پس فیلمهای بیشتری بسازید. تقویم سرمقاله خود را در آینده تنظیم کنید تا بتوانید زمان و تلاش بیشتری را بر انواع محتوایی که واقعا تاثیرگذار هستند، متمرکز کنید.

 

۲. برای به روزرسانی و بهبود محتوای سئو قدیمی وقت بگذارید.

 

اگر سعی کرده‌اید مقاله‌ای را برای یک کلمه کلیدی خاص بهینه کنید، اما برای انواع متفاوت آن کلمه کلیدی، ترافیک و بازدید بیشتری به دست آمده است، دوباره اصلاح کنید و آن را برای کلمه کلیدی جدید، دوباره بهینه کنید. ممکن است بتوانید با قرار دادن آن کلمه کلیدی در عنوان، به طور قابل توجهی بازدید را افزایش دهید.

 

ویژگی‌های یک محتوا ایجاد شده براساس سئو چیست؟

 

سئو محتوا، بخش کلیدی هر استراتژی سئو است. بدون محتوا، رتبه سایت شما در موتورهای جستجو غیرممکن است. بنابراین، نوشتن و ساختار محتوای با کیفیت بسیار مهم است. این بخش از مقاله راهنمای کلی و مهمترین زمینه‌های SEO محتوا را پوشش می‌دهد.

در اینجا نحوه ایجاد محتوا که SEO بهتری را شامل می‌شود، آورده شده است:

موضوع گسترده‌ای را انتخاب کنید که برای مخاطبان شما مناسب باشد. به عنوان مثال، یک مرکز پذیرش حیوان خانگی ممکن است صفحه‌ای در مورد نژادهای مختلف سگ ایجاد کند.

سوالاتی بپرسید که به شما کمک می‌کند قصد جستجو را تشخیص دهید. به عنوان مثال، صفحه نژادهای سگ ممکن است با هدف پاسخ به “مزاج نژادهای مختلف سگ” یا “آسان‌ترین نژادهای سگ برای آموزش” باشد.

هنگامی‌که قصد جستجو را درک کردید، محتوایی متناسب با آن ایجاد کنید. منابع خود را تا حد ممکن از لحاظ دانش علمی و البته نگارشی، غنی و عمیق کنید.

صفحات پیوند اضافی ایجاد کنید تا سایر جستجوهای منطبق با هدف کاربر را برآورده کنید. در حالی که هر جای محتوا که مناسب بود از کلمات کلیدی استفاده کنید.

نمودار دانش Google را برای یک نهاد در کسب و کار و محصولات خود بررسی کنید.

سعی کنید تا آنجا که می‌توانید به Google اطلاعات بدهید. به این دلیل که نمایه‌سازی معنایی (نشانه‌گذاری محتوا) مهم است و برای SEO نیز از اهمیتی خاصی برخوردار است.

بر روی برچسب‌های جستجوی تصویر Google دقت و بررسی کافی داشته باشید.

همانطور که گوگل به فشار خود ادامه می‌دهد و بر تجربه کاربر متمرکز می‌شود، درک می‌کند که چگونه مفاهیم کلیدی SEO به کاربر نهایی کمک می‌کند تا برای موفقیت مهم باشد.

بهینه‌سازی محتوا برای تجربه کاربر و اتخاذ فناوری و ویژگی‌های فنی برای کمک به مقیاس‌بندی در زمینه‌های مختلف SEO در حال تبدیل شدن به یک امر عادی، مهم و جدید است.

سئو اکنون به طور محض تنها از قرار دادن کلمه کلیدی مناسب در توضیحات صفحه فاصله گرفته و به دنبال ارائه تجربیات مهمتر و بهتر برای کاربران از طریق محتوا و ساختار وب سایت و عملکرد شما است.

با توجه به آنچه گفته شد، یکی از ملاحظاتی که اغلب توسط صاحبان مشاغل نادیده گرفته می‌شود این است که این پلتفرم و محتوا تا چه حد با در نظر گرفتن SEO (بهینه‌سازی موتورهای جستجو) ساخته شده است. قبل از تصمیم‌گیری نهایی در مورد اینکه کدام پلتفرم برای شما مناسب است، مطمئن شوید که چگونه پلتفرم انتخابی شما در مقابل چند توصیه ذکر شده برای محتوای سئوشده فروشگاه‌های آنلاین در ادامه قرار می‌گیرد.

 

قابلیت سفارشی سازی برچسب‌های عنوان، توضیحات متا، URL  ها و برچسب‌های سربرگ

 

اگر پلتفرم انتخابی شما به شما امکان ویرایش برچسب‌های عنوان، توضیحات متا، نشانی اینترنتی و برچسب‌های سرصفحه (H1، H2  و غیره) را برای صفحه اصلی، صفحات محصول، صفحات مجموعه‌ها و سایر صفحات قابل تنظیم نمی‌دهد، در نهایت در کنترل نحوه نمایش وب سایت شما در Google مشکل خواهید داشت.

برچسب‌های عنوان و توضیحات متا نه تنها مهم تلقی می‌شوند و موضوعی استراتژیک برای افزودن کلمات کلیدی مورد نظر در کسب و کار شما هستند، بلکه این موارد به عنوان “فراخوان به اقدام” شما عمل می‌کنند که جستجوگران را تشویق می‌کند بر روی وب سایت شما در بالای نتایج سایت رقبای شما کلیک کنند.

 

قابلیت سفارشی سازی برچسب‌های عنوان، توضیحات متا، URL  ها و برچسب‌های سربرگ

ساختار URL بهینه‌سازی شده

 

یک مشکل بسیار رایج برای سیستم عامل‌های تجارت الکترونیکی است که به طور خودکار URL هایی را ایجاد می‌کند که درک آنها برای موتورهای جستجو دشوار است، به ویژه در صفحات محصول و صفحاتی که به صورت پویا تولید می‌شوند.

با این حال، URL  همچنان یکی از مهمترین اجزای هر صفحه برای اهداف SEO است، نه تنها به این دلیل که به موتور جستجو می‌گوید که صفحه در مورد چیست، بلکه مسیری است که موتور جستجو از طریق آن صفحه را پیدا می‌کند.  بنابراین، یک پلت فرم جامع و پویای تجارت الکترونیکی مناسب SEO به شما این امکان را می‌دهد که سریع و آسان آدرس‌های URL را ویرایش کرده و ساختار آنها را دوباره مرتب کنید.

 

ویژگی جستجوی داخلی

 

اکثر پلتفرم‌های تجارت آنلاین به بازدیدکنندگان وب سایت امکان انجام جستجوی داخلی را می‌دهند، به این ترتیب کاربران می‌توانند موارد یا دسته‌هایی را که ممکن است هنگام مرور فروشگاه آنلاین با آنها مواجه نشده باشند، جستجو کنند.

در موردSEO ، بسیار مهم است که این پلتفرم به شما این امکان را بدهد که آیا این صفحات در موتورهای جستجوی خارجی نمایش داده می‌شوند و چگونه در آن موتورها ظاهر می‌شوند.

صفحات نتایج جستجوی داخلی می‌توانند ابزارهای بسیار قدرتمندی برای استفاده از استراتژی SEO شما باشند زیرا حاوی اطلاعات و محتوای سئوشده کاملا بر اساس آنچه کاربران شما در جستجوی آن هستند، موجود است.

 

کد مطلب۱۰۰۳۲۰۰۲۱۰۱۰۱۰۰۰۷۰۴

شبکه های اجتماعی

 

ویژگی جستجوی داخلی
کد مطلب:۱۴۰۰۰۴۲۶۰۰۳-۰۰۱-۲۴۵