۷ نکته‌ی مهم که باید قبل از خرید بک لینک معتبر بدانید

خرید بک لینک معتبر

خرید بک لینک معتبر چیست؟

 

بک لینک‌ها لینک‌هایی هستند که سایت‌های دیگر در مقاله‌ها و بخش‌های مختلف به سایت ما می‌دهند و کاربران با کلیک روی آن به صفحه موردنظر در سایت ما منتقل می‌شوند. این کار باعث می‌شود که ربات‌های گوگل بیشتر به سایت ما سر بزنند و مطالب ما را ایندکس کنند، پس در نتیجه روی سئو سایت ما تأثیر مثبت داشته و در رتبه گیری در سایت گوگل به ما کمک زیادی می‌کنند. این کار روشی مؤثر برای بهتر دیده‌شدن است اما اینکه چگونه این کار را انجام بدهیم هم بخش مهمی است. بخشی از آن خرید بک لینک معتبر است که در ادامه کامل به آن می‌پردازیم.

چنانچه سئو سایت برای شما بسیار مهم است بهتر است بدانید که بک لینک می تواند به بهترین شکل ممکن برای شما ترافیک قابل قبولی را ایجاد کند و این چنین رتبه خوبی را در گوگل برای شما به دست آورد. این نکته را نیز بخاطر بسپارید که شما نباید هر بک لینکی را خریداری کنید، خرید بک لینک های با کیفیت را می توان یک خرید معقولانه در نظر گرفت که بتواند بازدهی و تاثیر قابل قبولی را بر روی صفحه شما بگذارد. به هیچ عنوان معتبر بودن بک لینک را نادیده نگیرید.

 

بک لینک‌ها را می‌توان به دو صورت ایجاد کرد: ۱ بک لینک ارگانیک ۲ بک لینک پولی

       ۱.بک لینک ارگانیک:

یکی از راه‌های ایجاد بک لینک ارگانیک توضیح کوتاه و مفیدی از محتوای خودمان در صفحات وبلاگ دیگر و لینک دادن به سایت خودمان است. این کار بهترین نوع بک لینک گیری است و کم‌ترین اسپم را برای سایت ما دارد. اگر نمی‌دانید اسپم چیست اینجا کلیک کنید.

تاثیرات بینظیر بک لینک ارگانیک باعث می شود تا رتبه سایت افزایش پیدا کند و مزایای فوق العاده ای نصیب شما شود و البته استفاده از شبکه های اجتماعی را نباید در این میان، نادیده بگیرید به این دلیل که می توانید به سوق دادن کاربران برای دنبال کردن شما در شبکه های اجتماعی یک استراتژی عالی را دنبال کنید. اما استفاده از خبرنامه و یا لینک طعمه نیز می تواند اثرات قابل قبولی را برای شما به ارمغان بیاورد. متاسفانه برخی از افراد هنوز با مزیت و ویژگی اصلی بک لینک ارگانیک آشنا نشده انده و به همین دلیل است که نمی توانند آن چنان که باید شو شاید تاثیر قابل توجهی را در وب سایت خود برای ترافیک بالا مشاهده کنند.

      ۲.بک لینک پولی:

بعضی از سایت‌ها برای قراردادن بک لینک ما مبالغی را دریافت می‌کنند که این مبالغ باتوجه‌به اعتبار سایت آن‌ها متغیر است. عده‌ای از آن‌ها هم با انجام برخی کارها سعی در فریب ما رو دارند که در ادامه به ۱۰ نکته اشاره می‌کنیم که بهترین بک لینک‌ها را خریداری کنیم و رتبه گیری وب سایتمان در گوگل سریع انجام شود. خرید بک لینک‌های پولی عملی بسیار حساس است که اگر نکاتی رو هنگام خرید رعایت نکنیم ممکن است ضررهای جبران نشدنی به سایت ما بزند و گوگل برای همیشه سایت ما را پنالتی کند و از موتور جست‌وجو خارج کند. اگر نمی‌دانید پنالتی شدن در گوگل چیست اینجا کلیک کنید.

ریسک و خطر بک لینک پولی به مراتب بالاست به این دلیل که شما هزیه ای را پرداخت می کنید وشاید تاثیر آن مورد انتظار شما واقع نشود و صددرصد شاید غیر طبیعی بودن بک لینک آنچنان برای صفحه شما صحنه جالبی را به وجود نیاورد. سعی کنید در گوگل اگر به دنبال بازدهی بالایی هستید همیشه از طریق راهکارهای اصولی رو به جلو حرکت کنید و البته این موضوع را نیز باید به باد داشته باشید که بک لینک مهم ترین چیزی است که به اعتبار سایت شما کمک می کند و بدون شک اگر شما از بک لینک هایی استفاده کنید که پولی نیستند و به صورت ارگانیک تهیه می شوند بازدهی آن برای شما بسیار مقرون به صرفه تر و البته ماندگار تر است.

در ادامه به ۱۰ نکته مهم هنگام خرید بک لینک معتبر اشاره می‌کنیم که با رعایت کردنش می‌توانیم با خیال راحت بک لینک رو بخریم و نتایج فوق‌العاده‌ای در سئو وبسایت بگیریم.

 1. سایت بک لینک باید مرتبط باشد

خرید بک لینک معتبر هنگامی صورت می‌گیرد که که بک لینک شما از سایت مرتبط گرفته شود. برای مثال اگر سایت فروش خودرو دارید نباید بک لینک از سایت گردشگری و تور بگیرید. این کار درگذشته رایج بود ولی ازآنجایی‌که گوگل روزبه‌روز پیشرفته‌تر و باهوش‌تر شده، مثل گذشته نتیجه‌ای در پی ندارد. اما اگر هر دو سایت لینک دهنده و لینک گیرنده موضوعشان فروش خودرو باشد موجب رضایت گوگل می‌شود و هر دو سایت مشتری‌های خوبی جذب می‌کنند.

طبیعتا مرتبط بودن بک لینک حتی می توان به تکنیک اصولی شما در سئو نیز توجه داشته باشد و باید بدانید که بک لینک های مرتبط صدصدرد انسجام بیشتری را به وجود می آورند و بازدهی آن به مراتب بالاتر است. ارتباط داشتن و مرتبط بودند به موضوع بسیار مهم برای یک بک لینک با ویژگی‌های اصلی و کلیدی خوب است. شما نباید این نوع استراتژی را از یاد ببرید. شما نمی توانید از سایتی که به موضوع شما هیچ ارتباطی ندارد برای بک لینک استفاده کنید؛ چرا که این چنین روال کار شما درست نیست و نمی‌توان نتیجه و بازدهی قابل قبولی را برای وب سایت خود در نظر بگیرید. سعی کنید تا حد امکان به این موارد برای استفاده از لینک توجه داشته باشید به این دلیل که در غیر این صورت استفاده از بک لینک علاوه بر اینکه هیچ فایده ای ندارد حتی شاید به ضرر سایت شما باشد. به همین دلیل است که شاید برخی از سایت های حتی با کیفیت عالی محتوا بازهم سود و بازخورد مناسبی ندارند و نمی توانند در طولانی مدت جایگاه خود را در گوگل به تثبیت برسانند.

 1. سایت بک لینک باید اعتبار خوبی داشته باشد

علاوه بر مرتبط بودن سایتی که از آن بک لینک می‌گیریم، خرید بک لینک معتبر حتما از سایتی انجام شود که به اندازه لزوم از اعتبار برخوردار باشد. به طور مثال یک سایت خبری که چندان با سایت فروش خودرو مرتبط نیست اما دارای اعتبار زیادی در گوگل است. به‌این‌ترتیب با گرفتن بک لینک از این سایت اعتبار آن سایت هم به سایت ما منتقل می‌شود که در نتایج جست‌وجوی گوگل تأثیر خیلی خوبی دارد. ابزاری که بتونیم اعتبار سایت‌ها رو بررسی کنیم moz.com است. در این سایت آدرس سایت مدنظر رو وارد می‌کنیم و domain authority که نمایش داده می‌شود نشانگر اعتبار آن سایت است. هرچقدر بیشتر بشود بک لینک ما باارزش‌تر می‌شود

کیفیت و اعتبار بک لینک موضوعی است که نباید به آن بی توجه بود. سعی کنید همیشه یه اعتبار سایت هایی که از آن ها بک لینک را دریافت می کنید توجه کنید که اینچنین شما می توانید به بهترین شکل ممکن به واسطه اعتبار سایت مورد نظر ارزش وجایگاه سایت خود را نیز تامین کنید.

معیارهای متفاوتی وجود دارد تا شما بتوانید اعتبار دامنه خود را به واسطه آن مشخص کنید؛ چرا که تعداد بک لینک، عمر دامنه و… هر کدام به نحوی به اعتبار دامنه شما کمک می کند. توجه داشته باشید که اعتبار دامنه‌ای که شما لینک خود را با آن منتشر کرده اید، هر چقدر زیاد باشد صد در صد شما باز هم می توانید یک بک لینک قابل قبول را مورد استفاده قرار دهید.

از جمله ویژگی های یک لینک خوب این است که دقیقا با موضوع سایت شما ارتباط دارد و این ارتباط داشتن نشان از خوب بودن لینک است. حتی آن دسته از بک لینک هایی که درون محتوا قرار می گیرند، صددرصد بازخورد و بازدهی بالاتری را به نمایش می‌گذارند، بسیاری از مقالاتی که بلند و باکیفیت هستند، صددرصد بعد از بک لینک آن ها ارزش زیادی برای شما دارد و حتی بدین ترتیب انواع لینک نوفالو را به عنوان لینک های بد نمی شناسند و جزء ویژگی‌های های خوب به حساب می آید و زمانی که شما به عنوان ویراستار لینک را اضافه کنید می توانید منتظر ویژگی های خوب آن باشید.

 

ساختار سیلو در سایت

 

 1. لینک‌های فالو و نو فالو در خرید بک لینک معتبر

یکی دیگر از نکات مهم برای گرفتن بک لینک، درنظرگرفتن فالو یا نو فالو بودن آن بک لینک است. اما تفاوت این دو چیست؟ در لینک نو فالو کاربر با کلیک بر روی لینک به صفحه موردنظر انتقال پیدا می‌کند اما ربات‌های گوگل قادربه رفتن به آن سایت نیستند و در نتیجه ایندکس نمی‌کنند، اما در لینک فالو هم ربات‌های گوگل و هم کاربران می‌توانند به صفحه موردنظر انتقال داده بشوند. اما سؤالی که الان پیش می‌آید این است که اگر ما فقط لینک‌های فالو بگیریم کار درستی است؟

جواب خیر است. این کار موجب حساس یا مشکوک شدن ربات‌های گوگل به سایت ما می‌شود که این کار برای آن‌ها غیرطبیعی به نظر می‌رسد. پس داشتن لینک‌های نو فالو هم مفید است برای سئو سایت. علاوه بر طبیعی کردن کار باعث ورود ترافیک به سایت می‌شوند.

شما با استفاده از بک لینک نوفالو می توانید به معرفی وب سایت خود اشاره واضحی داشته باشید البته به شرط اینکه این نوع بک لینک را شما زا یک وب سایت معتبر دریافت کنید که در غیر این صورت نمی توان انتظار نتیجه ای ثمر بخش را داشت. مناسب بودن بک لینک نوفالو باعث می شود تا شما بتوانید به ترافیک ارتجاعی بپردازید.

امروز به واسطه استفاده از انکر تکست که روش بسیار قابل قبولی است می توان به بازدید سایت به شکل چشمگیری اشاره نمود. اما شما باید این نکته را به خاطر بسپارید که با کمک انکر تکست شما چگونه می‌توانید ارتباط درستی را در نظر بگیرید؛ چرا که لینک سازی با استفاده حتی با لینک های نوفالو هرکدام میتواند تاثیر خاص و به خصوصی را به نمایش بگذارد؛ چرا که این نوع لینک ها هم تا حدودی تاثیر اصلی خود را بر روی سئو سایت به نمایش می گذارد.

 1. انکرتکست

کلمه‌ای را انکرتکست می‌گوییم که لینک به آن داده شده و با کلیک روی آن به صفحه موردنظر می‌رویم. انتخاب این کلمه اهمیت دارد چرا که در نتیجه ایندکس کردن گوگل و کلیک کاربران تأثیر بسیار زیادی داد. این کلمه‌ها می‌توانند کلمه کلیدی، آدرس وبسایت، کلمه کلیدی به همراه متن، نام وبسایت و یا عبارتی مثل (اینجا کلیک کنید).

اگر در استفاده کردن از انکرتکست‌ها دقت کافی به خرج بدهیم، سئوی سایت ما سرعت شگفت انگیزی می‌گیرد. اما چطور باید این موضوع را رعایت کنیم. سایت moz.com لیستی از انکرتکست‌هایی که گوگل برای آن‌ها ارزش زیادی قائل است ارائه کرده. هرچند ۱۰۰ درصد نمی‌توان این آمارها را درست در نظر گرفت، اما اطلاع از آن‌ها خوب است. در زیر به ترتیب محبوبیت برای شما به نمایش گذاشتیم

۱-متن حاوی نام برند

۲- آدرس

۳- متن عام

۴- متن با موضوع مرتبط

۵- عین کلمه کلیدی

کلمات کلیدی در این بین بسیار مهم و کلیدی هستند و شما باید به این نکته توجه داشته باشید که از کلمات مناسب و پر پربازده استفاده کنید.استفاده از هرکدام از این ۵مورد باید دقیقا حساب شده باشد که استفاده بیش از حد به عنوان مثال از کلمات کلیدی صددصد به ضرر شماست.

کلماتی که در متن می تواند این قابلیت را داشته باشد که لینک تبدیل شود به انکر تکست معروف است؛ چرا که کاربر زمانی که بر روی آن کلیک می کند وارد صفحه دیگری می شود و عمدتا با رنگ آبی بسیاری از ما آن را می شناسیم. امروزه مشخص شده است که تبلیغات در گوگل تا چه حد می تواند باعث بالا رفتن نرخ تبدیل شود اما برخی از افراد دیگر نیز بهینه سازی را در این بین ترجیح می دهند.

انواع انکر تکست هرکدام میتواند به صورت خاص مورد توجه قرار گیرد و امروز اگر به قوانین سئو دقت کنید متوجه می شوید که حتی اگر از انکر تکست به صورت مناسب استفاده نکنید و بیش از حد استفاده نمایید حتی لینک می تواند جریمه خاصی را به بار آورد و متن لینک باید بدون هیچ گونه تکرار مشخص شود زمانی که شما با انواع انکر تکست  به شکل زیر اشنا شوید صددرصد به صورت قابل قبول ترین می توانید از هرکدام استفاده کنید که انواع انکر تکست شامل:

 1. انکرتکست Exact Match
 2. انکرتکست Partial Match
 3. انکرتکست هم معنی یا LSI Anchors
 4. انکرتکست تصویر یا Image Anchors
 5. انکرتکست عریان یا Naked Link Anchors
 6. انکرتکست کلمه کلیدی + نام تجاری یا Brand + keyword Anchor
 7. انکرتکست نام تجاری یا Branded Anchors
 8. انکرتکست عمومی یا Generic Anchors

 

خرید بک لینک معتبر

 

 1. محل قرارگیری لینک

یکی از مواردی که در هرید بک لینک معتبر باید مورد توجه قرار گیرد محل قرار گیری لینک است. لینک‌هایی که داخل محتوا قرار می‌گیرند به‌مراتب بهتر و پر کلیک تر از لینک‌هایی هستند که داخل هدر یا فوتر یا جاهای دیگر قرار می‌گیرند. چرا که مخاطبی که متن را می‌خواند قطعاً علاقه‌ای به دانستن راجع‌به موضوع دارد و احتمال کلیک کردن آن را افزایش می‌دهد. همین مسئله باعث کاهش نرخ پرش کاربر می‌شود و در نتیجه در رتبه گیری سایت ما اثر مثبت دارد.

در نکات بالا ما شرایطی را برای صفحه‌هایی در نظر گرفتیم که بک لینک می‌دهند یا به عبارتی مبدأ هستند. اما صفحات یا وبسایت ما هم باید شرایطی داشته باشد که بک لینک‌ها به بهترین شکل ممکن نتیجه دهند. در ادامه به شرایط وبسایت مقصد می‌پردازیم

محتوا همیشه جزء مهم ترین بخش هایی شمرده می شود که شما می توانید به آن توجه کنید. اصولا بک لینک درون محتوا همانگونه که گفته شد کیفیت و بازدهی موثر تری دارد که نباید به هیچ عنوان از آن غافل شد. همیشه باید به نظرات و علایق کاربران توجه کنید که اینچنین متوجه می شوید که کاربر با چه شگردی می تواند جذب سایت و محتوای شما شود که صددرصد لینک درون محتوا بهترین تکنیک محسوب می شود تا کاربر بتواند از آن استفاده کند.

محل قرارگیری لینک یکی از مهمترین نکاتی است که باید به ان توجه کنید که می‌تواند به شما برای بهینه سازی سایت کمک کند. اهمیت آن به هیچ عنوان کم نیست به هر حال محتوای وب سایت شما زمانی که بخواهد رتبه خوبی را به دست آورد، صد در صد از لینک های با کیفیت باید استفاده کند.

این نوع لینک های با کیفیت زمانی که در محل مناسب خود قرار بگیرند می توانند بازدهی خوبی را از خود بر جای بگذارند و به نمایش بگذارند. لینک های داخلی به لینک هایی گفته می شود که شما می توانید به صفحه ای خاص دقیقا در همان سایت اشاره کنید، اما لینک های خارجی این چنین نیست.

لینک های داخلی را می‌توان از جمله روش‌هایی در نظر گرفت که اولویت بندی های سایت را به راحتی می‌تواند تعیین نماید و زمانی که یک صفحه برای شما اهمیت بیشتری داشته باشد، با اولویت بیشتر شما می توانید نسبت به صفحاتی که شاید آنچنان برای شما ارزشمند نباشد از این صفحه ها با استفاده از لینک داخلی به راحتی استفاده کنید. موقعیت محل لینک یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که شما باید به آن توجه کنید؛ به این دلیل که محل قرار گیری لینک اصولا در منوی سایت است و حتی در انتهای متن نیز می توانید از این لینک استفاده کنید.

 1. سرعت بالای وبسایت

شما با خرید بک لینک معتبر قسمتی از راه را رفته  اید، اما فقط این کار کافی نیست و باید از بهینه بودن سایت خود هم مطمئن شوید. می‌توانید سرعت وبسایتتان را از سایت gtmtrix.com مشاهده کنید. یکی از خوبی‌های این سایت این است که ایراداتی که در سایت شما وجود دارد و موجب کاهش سرعت سایت می‌شود رو اعلام می‌کند و می‌توانید با اصلاح آن‌ها سرعت سایتتان رو افزایش بدید. علاوه بر این وبسایت‌های دیگری هستند که کار تحلیل سرعت رو انجام می‌دهند، google pagespeed insights یکی از بهترین سایت‌هایی است که این کار رو انجام می‌دهند.

استفاده از ابزارهایی که بتواند به واسطه آن سایت را مورد آزمایش و بررسی قرار داد باعث می‌شود تا عملکرد و امتیاز واقعی برای سایت حاصل شود و در این بین، شما باید به این نکته توجه داشته باشید که چه مواردی باعث می شود تا پهنای باند شما مورد آسیب قرار بگیرد. در هر صورت با توجه به استفاده از این ابزارها می توانید هدف خود را نیز مورد بررسی قرار دهید و همچنین با اولویت بندی سعی کنید ارزیابی مناسب و درستی در صفحه خود ایجاد کنید.

بدون اغراق زمانی که سرعت سایت پایین و کند باشد، کاربر از این وقفه ناراضی است و شما نمی توانید سایت خود را هر چه سریعتر به صفحات اول گوگل برسانید. به همین خاطر است که توصیه ما به شما این است که به هیچ عنوان سرعت بالای وب سایت را نادیده نگیرید؛ چرا که نمی‌تواند بازدهی قابل قبولی برای شما داشته باشد.

 1. ساختار سایت

یکی از عواملی که باعث می‌شود که ربات گوگل سریع‌تر و بهینه‌تر مطالب را ایندکس کند ساختار سایت به‌صورت سیلو است که در خرید بک لینک معتبر تاثیر دارد.این ساختار با ساختارهای سنتی تفاوت‌های بسیاری دارد که از نظر بازدید مخاطب از سایت هم کارآمدتر است. شکل ساختار سیلو و سنتی را در زیر نمایش می‌دهیم یکی از بهترین سایت ها برای خرید بکلینک سایت بک لینک بازاریابی است که با مراجعه به آن می‌توانید بهترین بک لینک را خریداری کنید:

اگر به دنبال یک استراتژی مناسب برای سئو خود هستید نباید از عملکرد ساختار خود غافل شوید به واسطه این ساخترا است که گوگل متوجه می شود که چه مطالبی در سایت شما جایگاه ارزشمندتری دارند و این موضوع به کیفیت و بازدهی سایت شما کمک می کند. سعی کنید با توسعه و رشد سایت به این نکته توجه کنید که انسجام سایت خود را حفظ کنید؛ چرا که این انسجام باعث می شود که ساختار سایت از درهم تنیدگی خارج شود و اینچنین گوگل به راحتی متوجه می شود که دقیقا سایت شما در مورد چیست و این ساختار حکم یک راهنما را دارد. برای حفظ ساختار اصلی سایت خود سعی کنید محتواهای قدیمی را حذف کرده و همیشه به به روز رسانی سایت بیندیشید. ساختار به شما کمک می کند که بتوانید لینک های درون سایت را به بهترین شکل ممکن منسجم نشان دهید.

ساختار سایت به این دلیل مهم است که شما بتوانید به نحو احسن به بازدیدکنندگان کمک کنید تا از سایت شما استفاده کنند و اطلاعات خود را به سادگی و بدون هیچ وقفه ای پیدا کنند. زمانی که کاربر بتواند به راحتی به اطلاعات مورد نظر خود دست پیدا کند، صددرصد احساس رضایت بیشتری نسبت به سایت شما دارد و این گونه یک تحول اساسی برای سایت شما به حساب می‌آید و به همین خاطر است که امروزه ساختار سایت یکی از مهم ترین استراتژی ها شناخته می‌شود که به بسیاری از دسته بندی های مختلفی که در سایت به وجود می آید اشاره می کند تا طراحی و معماری سایت بتواند عملکرد بالایی را از خود نشان دهد؛ چرا که دسته بندی ها باعث می شود تا به صورت متمرکز شما بتوانید محتوا را به صورتی تقسیم بندی کنید که با یک ساختار خاص و منسجم مشاهده شود و اهداف شما باعث می‌شود تا بتوانید از این ساختار برای وب سایت خود به نحو احسن نیر استفاده نمایید. این ساختار به شما کمک می کند تا صفحه اصلی را به خوبی بشناسید و با داشتن زیر مجموعه و انواع صفحات جداگانه سایت خود را به صورت سازماندهی شده به نمایش بگذارید.

 

انواع بک لینک