انواع بک لینک

انواع بک لینک

تعریف بک لینک :

لینکی که از سایت های دیگر به سایت ما داده می شود بک لینک می گویند. متن لینک که توصیفی از محتوای لینک شده است ، انکر تکست نامیده می شود. به این عمل ساختن بک لینک ، لینک سازی می گویند. این مقاله سعی دارد شما را با انواع بک لینک آشنا کند.

 

بک لینک و انواع آن
بک لینک و انواع آن

بک لینک سازی تاثیر زیادی در افزایش رتبه سایت ما در نتایج گوگل دارد. ولی باید در نظر داشت که بک لینک سازی ما به سایت خود ، کار بسیار حساسی است و اگر درست و به جا استفاده نشود میتواند حتی به پنالتی شدن سایت ما توسط گوگل منجر شود.

در ادامه به انواع بک لینک ها خواهیم پرداخت :

۱- بک لینک پست مهمان

در نوع بک لینک پست مهمان یا Guest Posting ما یک مطلب در سایت های دیگر به عنوان پست مهمان می نویسیم و به سایت خود لینک می دهیم. لینک ما می تواند در هر جایی از این پست باشد.

آیا بک لینک پست مهمان برای سایت ما مضر و خطرناک است؟

بک لینک پست مهمان برای سایت ما مضر نیست. ولی باید در نظر داشت که این تکنیک بک لینک سازی امروزه برای افزایش اعتبار وترافیک و اطمینان کاربران دیگر به سایت شما است.اگر این انواع بک لینک ها از نوع Dofollow باشند ، باعث انتقال ارزش از Authority سایت میزبان به سایت ما میشود. این انتقال ارزش از سایت میزبان باعث بهبود سریع رتبه سایت ما از نظر موتورهای جستجوگر می شود.

 

بک لینک پست مهمان
بک لینک پست مهمان

آیا برای بک لینک پست مهمان باید پولی پرداخت ؟

اکثر سایت های ایرانی و خارجی برای پست مهمان پولی از کاربر دریافت نمی کنند و اغلب رایگان هستند.

 

مزایای بک لینک پست مهمان کدام است؟

  • برندینگ : ما با این نوع بک لینک می توانیم برند خود را به کاربران زیادی از سرتاسر جهان از طریق پست های مهمانی که در سایت های مذکور قرار می دهیم بشناسانیم . با این کار برند ما شناخته می شود و به گوش خوانندگان پست های مهمان می رسد و از این طریق برندینگ صورت می گیرد.
  • لینک سازی : همان طور که اشاره شد با استفاده از بک لینک پست مهمان ما قادر به لینک سازی هستیم و براحتی قادریم اعتبار و ارزش را از سایت میزبان به سایت خودمان منتقل کنیم.
  • افزایش فروش : وقتی برند ما شناخته شد و اصطلاحا برندینگ انجام شد در نتیجه ما به فروش بیشتر خواهیم رسید.
  • افزایش بازدید : با انتقال ترافیک در اثر لینک سازی از سایت میزبان به سایت ما ، بازدیدکنندگان سایت ما افزایش خواهند یافت.
  • افزایش اعتبار سایت : همان طور که اشاره شد اعتبار از سایت میزبان به سایت ما در اثر لینک سازی انتقال داده خواهد شد و در نتیجه رنکینگ و رتبه سایت ما با پست های مهمان افزایش خواهد یافت.

۲- بک لینک پروفایلی

در این نوع بک لینک کاربر لینک سایت خود را به هنگام ثبت نام در سایت های دیگر ، و در قسمت پروفایل وارد می کند. در این صورت کاربران دیگر پس از مشاهده قسمت پروفایل آن کسب و کار متوجه لینک آن شخص شده و احتمال دارد در صورت علاقه به سایت مذکور وارد شوند.

 

بک لینک پروفایل
بک لینک پروفایل

 

بک لینک پروفایل همچنین در سایت های انجمنی هم زیاد دیده می شوند ، به طوریکه حتی برخی از آنها اجازه ثبت وبسایت را در قسمتهای مختلف پروفایل مانند قسمت معرفی و قسمت پانویس می دهند.

همچنین این نوع بک لینک در قسمت بیو برخی شبکه های اجتماعی مشهور نظیر اینستاگرام قابل مشاهده است و اینستاگرام اجازه می دهد تا کاربر یک لینک را در قسمت آدرس وب سایت خود وارد نماید. این بک لینک ها موجب می شود که یک سیگنال مثبت از این شبکه های اجتماعی به سمت موتورهای جستجوگر وارد شده و در نتیجه تاثیر مثبتی در رتبه سایت ما خواهد داشت.

 

مزایای بک لینک پروفایل کدام است ؟

  • بهبود رتبه سایت در گوگل و سایر موتورهای جستجوگر : با کاربرد این نوع بک لینک سازی که یکی از انواع سئو خارجی سایت محسوب می شود ، به سرعت هرچه تمام تر رتبه ما در تمامی موتورهای جستجوگر از قبیل گوگل ، بهبود و ارتقاء خواهد یافت.
  • ایندکس سریع تر سایت : این نوع بک لینک سازی باعث می شود که به سرعت گوگل از لینک های موجود در پروفایل ها در جاهای مختلف آگاه شده و در نتیجه سریع تر آنها را ایندکس کند.
  • ترافیک بیشتر: بک لینک پروفایل ترافیک بیشتر و با نرخ پرش کمتری را روانه سایت ما میکند.

 

۳- بک لینک کامنتی

بک لینک کامنتی نوعی از بک لینک است که کاربر براحتی میتواند آن را در قسمت کامنت سایت ها درج کند. به این صورت که کاربر در سایت هی دیگر در قسمت نظرات مقالات می تواند نام و آدرس سایت خود و متن نظر خود را درج کند. براثر انتشار این کامنت و در صورت پذیرفته شدن آن توسط صاحب سایت ، نام نظر دهنده به آدرس سایت ثبت شده لینک می شود.

 

۴- بک لینک های فالو Dofollow

هر لینکی که در سایت ها قرار می گیرد به صورت پیشفرض Dofollow است . هر لینکی که Dofollow باشد و در سایتی قرار گیرد ارزش سایت لینک دهنده به سایت لینک شونده منتقل می شود و به موتورهای جستجوگر میگوییم که این لینک را در ارتقاء رتبه سایت لینک گیرنده موثر بدان .

به هنگام خرید بک لینک به این نکته باید توجه داشت که در صورتی که لینک مورد نظر فالو نباشد هیچ ارزشی به سایت لینک دهنده منتقل نمی شود و در ارزش گذاری های گوگل تاثیری نخواهد داشت.

 

بک لینک فالو و نو فالو
بک لینک فالو و نو فالو

۵- بک لینک نوفالو Nofollow

لینک نوفالو در واقع یک تنظیم ساده است در تنظیمات تگ a ، به طوریکه “rel = “nofollow می شود و این بدان معنی است که هیچ ارزشی از سایت لینک دهنده به سایت لینک گیرنده منتقل نخواهد شد.

 

بک لینک فالو و نو فالو
بک لینک فالو و نو فالو

 

۶-بک لینک های .Gov و .Edu

به طور معمول متخصصین حوزه سئو براین باورند که ارزش بک لینک هایی که از وبسایت های با پسوند .gov و  . edu دریافت می شود از وبسایت هایی با پسوند .com و .net  بیشتر است. درنتیجه رقابت برای گرفتن بک لینک از راههای قانونی از وبسایت هایی با پسوند .gov و  . edu بیشتر است و از نظر گوگل این سایت ها ارزش و اعتبار بیشتری را منتقل می کنند.

 

۷- بک لینک انجمنی

انجمن ها وبسایت هایی می باشند که تعداد زیادی کاربر را گرد هم آورده اند و به بحث و گفتگو راجع به مباحث مختلفی از جمله تکنولوژی تا هنر و هر موضوع دیگری می پردازند. انجمن ها جای مناسبی برای تبادل لینک ها می باشند که هم به برندینگ سایت ما و هم به افزایش نرخ کلیک سایت کمک شایانی میکند.

ما دراغلب انجمن ها قادریم تا سه عدد لینک در هر پست خود قرار دهیم . یکی در قسمت مشخصات کاربر ، یکی در خود بدنه پست و دیگری در پانویس پستی که قرار می دهیم.

 

بک لینک فروم
بک لینک انجمنی

 

۸- بک لینک شبکه های اجتماعی

برخی شبکه های اجتماعی این امکان را در اختیار کاربران قرار می دهند که یک لینک آدرس وبسایت را در این شبکه های اجتماعی قرار دهند . به عنوان مثال فیس بوک به کاربران اش اجازه می دهد تا کاربر یک لینک را در پست اش و یک لینک را در اولین کامنت اش وارد کند. یا شبکه اجتماعی پینترست اجازه می دهد که کاربر در هر پست خود یک لینک قرار دهد.

 

بک لینک شبکه های اجتماعی
بک لینک شبکه های اجتماعی

 

بک لینک های شبکه های اجتماعی یک سیگنال مثبت را به سمت موتورهای جستجوگر می فرستند و تاثیر بسیاری در ارتقاء سئوی سایت خواهد داشت.امروزه شبکه های اجتماعی زیادی وجود دارند که امکان لینک سازی را در اختیار کاربران خود قرار می دهند.

برای مطالعه راجع به شبکه های اجتماعی اینجا کلیک کنید

 

۹-بک لینک ORG

بک لینک ORG هم مانند بک لینک gov و edu از اهمیت بالایی برخوردار است . همه سایت ها سعی بر آن دارند تا بتوانند از سایت های با پسوند org بک لینک بگیرند. این نوع بک لینک گرفتنش به سختی و دشواری نوع عای edu و gov نیست و می توان با کمی تلاش در جهت دادن خدمات متقابل به این نوع سایت ها از آنها بک لینک گرفت.

 

۱۰-بک لینک دریافتی سایتهای خبری

برای گرفتن بک لینک از سایتهای خبری ، باید مطالبی را تولید کرد که خبرنگاران و دارندگان سایتهای خبری به آنها لینک داده و مورد استقبال آنها قرار بگیرد. مطالبی که جنبه خبر رسانی دارند در این مورد بک لینک اهمیت بالایی دارد.

 

۱۱-بک لینک از دارندگان مشاغلی که کارکردشان شبیه به شماست

در این نوع بک لینک ما سعی برآن داریم که از سایت هایی بک لینک بگیریم که محصولات یا خدماتی مشابه ما دارند. این نوع شرکت ها و بیزینس ها ، هرگز به ما آسیبی نمی رسانند و رقیب اصلی ما به هیچ وجه نیستند ، بنابراین با خیالی آسوده می توان از آنها بک لینک گرفت . در واقع این نوع مشاغل تکمیل کننده کار ما هستند.

 

۱۲-لینک سایت Reddit

بک لینک گرفتن از سایت ردیت کار آسانی نیست ، چراکه کاربران این سایت و صاحبان سایت به شدت جلوی انتشار لینک در این سایت را برای مقابله با لینک های اسپم می گیرند.ولی در صورتی که موفق شویم تا لینکی در این سایت به عنوان بک لینک قرار دهیم به موفقیت بالایی رسیده ایم.

 

۱۳-بک لینک اینفوگرافیک

اینفوگرافیک مخفف دو کلمه اینفو به معنی اطلاعات و گرافیک به معنای عکس است و این یعنی ترکیبی از اطلاعات و عکس که در قالب یک تصویر گرافیکی است . اینفوگرافیک در واقع با یک تصویر یه مطلب را به صورت جامع و کامل بیان می کند و گویای کل مطلب خواهد بود. در اینفوگرافیک که بسیار برای کاربران جذاب و جالب است قابلیت انتشار بالایی هست و ضمنا می توان در آن لینک سازی هم کرد که به عنوان یک بک لینک برای ما عمل خواهد کرد.

سخن آخر:

با آشنایی با انواع بک لینک ها ، و با کمک این تکنیک سئوی خارجی ما قادر خواهیم بود که به سرعت در رتبه بندی گوگل رشد و ارتقاء پیدا کنیم و ارزش و اعتبار را از سایت ها و شبکه های اجتماعی دیگر دریافت کنیم. ولی باید توجه داشت که اگر این کار حساس با بی دقتی و نا مناسب انجام شود حتی ممکن است باعث جریمه و پنالتی شدن سایت ما گردد. پس این وظیفه حساس را باید به افراد و متخصصین خبره در حوزه سئو محول کرد.

بک لینک نوفالو چیست؟

لینک نوفالو در واقع یک تنظیم ساده است در تنظیمات تگ a ، به طوریکه "rel = "nofollow می شود و این بدان معنی است که هیچ ارزشی از سایت لینک دهنده به سایت لینک گیرنده منتقل نخواهد شد.

چه بک لینکی موجب گرفتن تاثیر مثبت از شبکه های اجتماعی می شود؟

در این نوع بک لینک کاربر لینک سایت خود را به هنگام ثبت نام در سایت های دیگر ، و در قسمت پروفایل وارد می کند. در این صورت کاربران دیگر پس از مشاهده قسمت پروفایل آن کسب و کار متوجه لینک آن شخص شده و احتمال دارد در صورت علاقه به سایت مذکور وارد شوند.

بک لینک پروفایل همچنین در سایت های انجمنی هم زیاد دیده می شوند ، به طوریکه حتی برخی از آنها اجازه ثبت وبسایت را در قسمتهای مختلف پروفایل مانند قسمت معرفی و قسمت پانویس می دهند.

همچنین این نوع بک لینک در قسمت بیو برخی شبکه های اجتماعی مشهور نظیر اینستاگرام قابل مشاهده است و اینستاگرام اجازه می دهد تا کاربر یک لینک را در قسمت آدرس وب سایت خود وارد نماید. این بک لینک ها موجب می شود که یک سیگنال مثبت از این شبکه های اجتماعی به سمت موتورهای جستجوگر وارد شده و در نتیجه تاثیر مثبتی در رتبه سایت ما خواهد داشت.